#Septembriseisööliha 18-30.09

Heiii

Vabandan kohe ette ära, et ühe nädala kokkuvõtte tegemata jätsin, aga ma koheselt ei saanud teha ja kui neljapäeval hakkasin kirjutama, siis mõtlesin,et enam pole vahet, et teen siis kaks nädalat korraga. Samas mul nagu justkui polekski midagi öelda, sest kõik oli sama, aga mis põhiline… MA SAIN HAKKAMA !!! Ma ei söönu septembris pm grammigi liha! Põhimõtteliselt sellepärast, et ükskord sõin pasteeti ja teinekord koorisin kartulilt kastme küll maha, aga kartul kastmega oli siiski veel koos, aga rohkem ei petnud.  Tegelikult ütlen ausalt, et ma ise väga ei uskunud, et hakkama saan või õigemini kahtlused olid päris tugevad. Igal juhul olen mega rahul, et sellise eksperimendi ette võtsin. Ma ausalt ei tea kas juhus ja mingi ,,tähtede seis,, vms, aga mu uni on supper ! Ma olen välja puhanud ja pole sellist raskustunnet ja väsimust.
Mingi hetk ma sain aru, et kõik on kinni ikka mõtetes. Esimene nädal tundus kõik niiiiiiiiiiiiiii raske ja poes oli kuidagi nii keeruline ja poes reaalselt olin üliüli kaua nii, et turvamehed kõndisid minust liiga tihti mööda, aga tegelikult ma sain aru, et ma ise mõtlesin asjad keeruliseks.  Lihtsalt ära osta liha ja nii lihtne see ongi. Olen suhteliselt kindel, et mingi hetk proovin päris vegani ära 😀 Nädal aega näiteks olen taimtoidul ainult.
Inimene on oma harjumuste ori. Mäletan, et alguses ikka toit tundus nii ,,maitsetu,, ja kuidagi väga raske oli või iga kord enne kui proovisin midagi, mis oli veganitele mõeldud või mingi liha asendus, siis juba poes ostes mõtlesin, et see on nii kui nii väga halb ! Ise ei olnud veel proovinudki, aga juba mõtlesin, et raudselt on vastik, aga tegelikult kui oma mõtetest lahti lasin lõpuks, siis tegelikult olid väga maitsvad asjad ja osasid asju jään kindlasti edasi tarbima !
Täna on mu käest juba mitu korda küsitu, et kas hommikul tormasin poodi ja rüüstasin liha letti…EI ! Ma isegi ei tunne, et igatseksin või vajaksin seda.  Alguses mõtlesin küll, et meelega sööks ühe rasvase seaprae, et mis tunne on, aga milleks ? Ma ei taha seda vastikut rasket raskustunnet endale.
Mis edasi ? Kindlasti päris vegetaarlaseks ma ei jää, aga liha tarbimine väheneb ehk siis siga ja veis jäägu minu poolt edasi karjamaale ( jajah siga ei ela  karjamaal :D), aga kanad…sry…teie jääte minu menüüsse alles kui tekib isu vms.

Kindlasti on kahju sellest, et septembris oli mul palju  tööpäevi ja muid asju ja väga-väga kiire kuu oli ja selletõttu ehk läksin tihti lihtsamat teed pidi ja ei kokanud nii palju, aga mul nüüd aega need asjad järgi proovida ! Näiteks maitsepärmi paki ma pole siiani avanud 😀 Ma ei tea miks…

Igal juhul aitäh, kes kaasaelasid. Natukene vabandan, et postitused nii sisutühjad olid, aga lihtsalt tõesti nii kiire kuu oli ja ei olnud aega käia väljas söömas ja näiteks tutvuda vegan menüüdega või üleüldse ise retsepte luua ja katsetada jms. Samas sügis on mul rahulikum periood ja kindlasti hakkab postitusi nüüd tihedamini tulema 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s