#Septembriseisööliha 11-17.09

Hei

Aeg lendab kuidagi kiirelt ja ongi aeg jälle teha tagasivaade, et kuidas mul läks. Ütlen kohe, et tegelikult olen enda üle väga uhke. Nimelt kui seda eksperimenti alustasin, siis kujutasin ette, et üks nädal on lihtne, aga teine nädal juba teen sohki ja söön mõne mahlase prae vms, aga tegelikult mul isegi ei isuta!
Ütlen ausalt, et ühe korra tegin põhimõtteliselt sohki või noh ma ei olnud selles isegi süüdi. Käisin Saaremaal traumapäeval ja see oli intensiivne õppus 9-17.30ni ja vahepeal sai süüa ning seal oli kartulipuder koos hakklihakastmega. Mul oli räme nälg, aga ma sõin ära ainult kartuli, aga kahjuks kartuli peal oli kastega, siis koorisin küll kastme maha, aga siiski… Ütleme nii, et olin enda üle rohkem kui uhke 😀 😀 😀
Igal juhul katsetasin see nädal palju vegantoite, aga nendest eraldi ma siin rääkima ei hakka. Otsustasin, et kui eksperiment läbi, siis teen ülevaate oma lemmikutest.
See nädal üks naljakas asi juhtus küll 😀 Nimelt sõber käis külas, kes sööb liha väga palju ja kui talle rääkisin,et teen sellist asja, siis ütles, et olen peast soe. Igal juhul ennem tema tulekut käisin ostsin Illegaardi vegan burksi ja pakkusin seda siis ka talle nii, et ta ei teadnud 😀 Sõi ja kiitis ja küsis kas ise tegin. Ütlesin jaja ning kui oli lõpetanud, siis tunnistasin,  et seal oli 0 grammi liha, et see Tartu parim vegan burks väidetavalt. Oleksite pidanud ta nägu nägema 😀 aga tõesti oli VÄGAAAAAAA maitsev. Mõtlesin, et nii kui mul tekib mõte, et soovin liha, siis lähen ja söön seda burksi ja isu kaob. Veelkord, tõesti ülimaitsev oli! Üleüldse olen fb Jah, see on vegan retsepte proovinud ja ülimaitsvad toidud.  Üleüldse miks endaga rahul olen on see, et käisin maal ja mõtlesin kui eksin, siis maal, sest seal ei ole võimalus poodi joosta iga tujuga ja üleüldse seal alati lihapraed, aga vanemad vist toetasid mind ja tegid söögiks kala ja ma ei söö kala nii, et mulle riski ei olnud ja ausaltöeldes mul pole isu ka olnud. Ma isegi imestasin, et miks mul liha isu ei ole, et millest see tuleneb.
Alguses mõtlesin küll, et meile on emapiimaga juba sisse joodetud, et ikka liha tuleb süüa, aga tegelikult on see mingi aegunud müüt. Üleüldse olen tähelepannud, et kui mingit vegan asja sööma hakkan, siis juba poes ma mõtlen, et nkn see on vastik ja halb ja kui pakendit avan, ise proovimata, siis ka mõtlen, et nkn on wöak, aga tegleikult ma lihtsalt sildistan ilma proovimata ning mõtetel on väga suur jõud !

Olen ka mõlgutanud mõtteid, et kui see kõik läbi saab, et mis siis saab, et kas lähen liha juure tagasi või mitte. Arvatavasti ma päris 100% lihast loobuma  ei hakka, aga samas liha tarbimine muutub minimaalseks või õigemini kanaliha jään tarbima, aga muud mitte. Need on minu esialgsed mõtted. Eks elame ja näeme, aga kindlasti midagi muutub. Pigem raske ongi see ühiskonna surve või arvamus, sest siiani iga kord kui ütlen, et ei aitäh ma ei soovi kuna ei tarbi liha, siis tehakse kohe nägusid, aga noh see ei häiri mind, aga siiski. Ma ise arvan, et inimeste teadlikus muutub aina paremaks ajaga  ja toidulaud muutub aina puhtamaks tänu sellele.

Kõige rohkem on muutunud see, et ma ei ole väsinud ! Mul on kuidagi nii palju energiat ja tahet. Enne tulin töölt, siis esimene mõte oli pessu ja magama või kui magama ei läinud, siis olin väsinud ja kuidagi loivasin õhtusse ja midagi asjaliku ei teinud, aga nüüd tulen töölt ja ei ole väsinud ja õhtuti jään magama kiirelt ja ma puhkan ennast välja ! Muidu ärkasin öö jooksul umbes 3-5x  ja vähkresin ja hommikul olin väsinud jms.  Antud hetkel kuidagi tunnen ennast palju energilisema ja kergena. Ma ei oska seda mitte millegi muuga seostada kui sellega, et ma ei tarbi liha. Mu seedesüsteem töötab hästi ja pole raskustunnet ega meeletult häirivaid gaase jms. Ühesõnaga siiamaani olen väga rahul, et otsustasin proovida ! Mul veel 2n minna ja vaatame, et kas pean vastu või mitte 😀 Järgmine nädal tegelikult nkn kavas boostkuur ehk, siis pm. 1,5n veel jäänud 😛
Mina soovitan küll, et kes on mõelnud sellele, siis proovige vähehaaval, et näiteks 2n ei söö liha ja vaadake, mis muutused organismis aset leiavad. Mina vana laisk harjumuste lohe saan siiamaani hakkama, siis saab igaüks hakkama !
Kõigele lisaks mul on suhteliselt  madal hemoglobiin kogu aeg olnud  ja seoses sellega oktoobris on aeg jälle doonoriks minna, et siis selgub kas lihasöömine mõjutab kuidagi hemoglobiini või mitte.

PS! Üks selgitus ehk ma ei ole kuu aega vegan, vaid vegetariaan ehk siis siit saab selle kohta täpsemalt lugeda, sest on olemas erinevaid tüüpe ja natukene on inimestel segane miks ma kodujuustu söön ja keefiri joon.

d8a2995d1ca883e2f77c34ca20444db9

068b043b05cb8f67f0ac8f07dabb3d1e--why-vegan-true-stories

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s