#Septembriseisööliha 05-10.09 kokkuvõte

Heihei !
Ongi nädal möödas ja on aeg kirjutada, et kuidas mul läks. Ütleme nii, et päris hästi ja samas päris raskesti. Alguses, kui selle väljakutse vastu võtsin mõtlesin,et mis see siis ära ei ole, et üpris lihtne ülesanne, et jätan vorsti/viineri ära ja ongi korras. PS. ma ei söö tglt viinerit 😀 😀 aga mõte loeb. Igal juhul selle nädala jooksul olen põhimõtteliselt kogu aeg tööl olnud või siis kodus maganud, et süüa ise ma väga teinud ei ole ja olen elanud poetoidust. Esiteks, miks ma pean ütlema, et see vegan vms elu on VÄGA KALLIS…ikka VÄÄÄÄÄÄÄÄGA. Näiteks, täna käisin poes ja mul läks 60€, jäin vaatama oma tooteid ja mõtlesin möhh… aga olgu elab üle selle.

20170911_174938
Kuidas näeb välja 60€ 😀

Igal juhul läksin mina siis üks päev poodi ja mõtlesin, et täitsa pekkkkis. Ma lihtsalt olin seal nagu peata kana ja ei teadnud mida võtta või mida üldse süüa. Tundus nagu ma ei tohiks mitte midagi süüa 😀  Kõige naljakam on see,et oleksin peaaegu eksinud kaks korda. Nimelt esimene kord soovisin kõrvitsasuppi teha ja hakkasin sinna kanapuljongit panema kui mõtlesin deeeeeem ja järgmine hetk oli mu kapis sulajuust salaami maitseline. Ma saan aru, et liha seal ei ole, aga siiski.
Tunnistan pattu! Ühe korra ma see nädal ostsin poest pasteeti. Ma olin siis tööl ja ei mõelnud jällegist sellele ja kui juba sööma hakkasin, siis hakkasin naerma, kuna mõtlesin,et jälle ma eksisin 😀 See oli ka ainus kord kui midagi liha moodi asja sõin või noh toodet.
Igal juhul mida ma olen märganud peale tühja rahakoti. Mu keha on puhanud. Mul on kerge olla või selline muidu ikka vahest kõrvetised või selline õhupalli effekt kiusas, aga praegu ma tunnen ennast kergena. Jajaa muidugi metafoorses mõttes, sest tegelikult olen rämedalt ülekaaluline, aga see pole hetkel teemaks.
Ma magan palju paremini. Muidu läksin voodisse ja vahtisin lage ja scrollisin fb tuima kala näoga, aga hetkel heidan pikali ja umbes 10minutiga magan ja see pole väsimusest, sest väsinud olen ma ennem ka olnud.
Kõige rohkem on minu käest vist küsitud, et kas sa siis tõesti ei igatse mõnusa medium rare lihatüki maitset, siis aus vastus on EI! Ma olen aru saanud, et see liha vajadus on tegelikult ikka väga peas kinni või õigemini rutiin, et kerge  on haarata vorst ja teha võileib, et nüüd tuleb suuremalt mõelda.
Muidugi mul on veel 20 päeva minna ja kui mingi hetk on uudistes, et keegi tanklas mõrvas burgeri pärast järjekorras inimesi, siis olen arvatavasti see mina  😀 😀 😀 😀  Tegelikult igatsen kanatiibasid.Varasemalt jälgisin fitlapi kava ja ükskord nädalas oli cheat meal, siis selleks oli pm. alati kanatiivad küüslaugukastmega nooom!)
Ütlen ausalt, septembris ma puhkan fitlapist, sest ma tahan proovida neid vegan tooteid ja mu kavaga need ei ühildu. Saan oma keha mürkidest puhtaks ja oktoobris lähen oma kava eluga edasi.
Kõigele lisaks, miks mul võibolla kerge tunne on – varasemalt pigem käisin üle päeva karusid karusselli saatmas, siis praegu käin iga päev ja mitu korda! Mitte, et teil vaja teada oleks, aga nooo siiski! 😀 kaalult on kadunud-1.8kg..

Suvalise mõtted

* Mu kodu on nagu **** siin on aknapõsed tegemata ja sellepärast tunnen, et ma ei taha siin mitte midagi enne liigutada kui need neetud põsed valmis on ehk 1-2 kuud ma elan veel nagu kodutu või noh lihtsalt laisalt ? Ma ei tea, kuidagi üldse motivatsiooni ei ole 😦

* Pshhh käisin täna juuksuris ja mul on lühikesed juuksed ja fkkkkofff kui pikad olid läks sama palju raha 😀 kuidas see loogiline on ? 😀 täna ma pm. ainult värvisin ja mul läks 108!!!!!!!! € nagu w*f ? Jajaa saan aru,et asjad maksavad ja nii, aga ma reaalselt füüsiliselt tundsin kuidas mind rööviti 😀 Kõigele lisaks käisin ripsmetes ja seal läks vapseee 40€ Õudselt kallis on ikka see naiseks olemine 😦

*hahaaa üks nali tuli ka meelde. Käisin Pristmas ja ma olin vegan külmaleti ees niiiiii kaua,et mulle tuli kaaslane. Nimelt turvamees hakkas mind konkreetselt jälitama 😀 😀 😀 Ma olen kindel, et ta arvas, et ma skeemin kuidas varastada. Lõpuks viskasin nalja ja läksin tema juurde ja küsisin, et heiii sina, et kui sa siin nkn koos minuga shoppad, et millise toote sina ostaks 😀 Andsin kahe vegan ,,kotleti,, vahel valida. Ta muutus tulikuumaks näost ja lahkus. Ta vist ei teadnud kumb parem on :/

* Teine mõte, mis mind kummitab, et olgu mina ei söö lihtsalt liha, aga enamus ei söö üleüldse ühtegi loomset toodangut, et MIDA nad siis üldse söövad ? muru? nagu igal pool on ju midagi loomset ikka sees. Mina olen juba iseendaga hädas, et mida nemad siis veel söövad ? Väga ägedad inimesed ja lugupidamine nende ees, et nad sellise elustiili on valinud. See pole just kõige kergem.

20170911_174858
Käisin täna Prismas kuna seal pidi kõige suurem vegan toodete valik olema. Ostsin siis ka neid kõige popimaid. Näppisin seda maitsepärmi ja mõtlesin,et kmooon Teeeele, et kui sa seda ei osta, siis on su eksperiment täiesti mõttetu, sest on veganite seas must have nr.1. Teine must have on see oatly jook. Olen ka nüüd pop 😀 Seal all peidus on ka see Sojagrillkotlet, mida olen päris palju veganite gruppidest näinud ja mida maru hea olema. Mu lootused on igal juhul väga kõrged…
20170907_181858
Vabandust, et ma nii ütlen, aga selle vorsti ees oli mul ootused VÄGA kõrged, aga..maeitea. Saepuru vist maitseb ka paremini ?Ei? Ma pole saepuru maitsnud, aga see oli niiiiiiiiiiiii kuiv, et wöak, aga hakkisin ta omleti sisse ja seal oli okei.

6 Comments Add yours

 1. kristi says:

  vegan elu ei ole kallis, sest sa ei pea sööma erinevaid liha-asendusi. söö taimi ja töötlemata toitu (ei pea silmas seda, et ära keeda-küpseta) ja su toidukorv on väga odav! mulle tundub, et see väljakutse on sul suhteliselt impulsi pealt tehtud ja sa pole üldse süvenenud, milline veganite söögilaud võiks välja näha..

  Like

  1. Hei
   Vabandust. Ma tegelikult ei mõelnud midagi halvaga, vaid seda, et just need liha-asendus asjad on suhteliselt kallid. Muidugi saab soodsamalt, aga ma just tahangi proovida liha-asendus tooteid. Vegan ma see kuu ei ole, vaid olengi vegetaarlane ja olen selle peale päris palju mõelnud, et kui liha täielikult oma toidulaualt välja jätta, aga samas asendada liha lihavaba toodetega, et siis tuleb suhteliselt kulukas. Tegelikult on see valikute küsimus. Kindlasti oleksin mina ka saanud soodsamalt, aga võtsingi kõiki tooteid suhteliselt vaba käega 🙂

   Like

 2. Regiina says:

  Hei, kommenteerin ilma eelmist postitust lugemata ja nii aga kas need piimatooted ja munad on ka sulle? Ses mõttes, et on olemas veganeid kes söövad muna ja piima aga üldiselt, neid ei sööda kuna loomne produkt. 😛 Ma ise ei ole vegan 😀 Olen üritanud ja vahel söön aga mitte igapäev aga sellega seoses, käisin söömas ja tellisin endale vegan burgeri. Saatsin veganist sõbrannale pildi ja ta küsib, et mis kotlett see on? ma vastan jumala süütult, et kitsejuust 😀 Ta irvitas vastu, et siis pole ju vegan 😀 Ehk siis isegi väljas süües ei saa usaldada silti vegan söök 😀 Aga edu, jälgin kindlasti su katset. Kui viitsid siis tee toidupäevik ka 🙂

  Like

  1. Hei
   Vegan ma ei ole jah, vaid vegetariaan ehk liha ei söö, aga loomseid produkte söön

   Like

 3. Lahe postitus! Tubli, et oled sellise asja ette võtnud. Hoiame sulle ajakirja toimetuses pöialt. Selleks, et sulle hoogu anda soovime sulle saata ajakirja Vegan seni ilmunud numbrid. Kuidas me seda teha saaksime?

  Like

  1. Tere

   See on väga tore ja innustav, et nii paljud tegelikult pöialt hoiavad. Ajakirjad oleks äge küll. Äkki sellest saaks lähemalt gmailis rääkida ? nteelen@gmail.com

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s