Oma kodu…oeh

Oehh sellest tuleb üks leierdis postitus, aga siiski…

Esiteks need, kes vinguda tahavad või kohe viisakalt öelda, et kerige *** ja minge ära siit. See blogi on minu mõtted ja keegi ei käse seda lugeda ja ma põhimõtteliselt pean seda sellepärast, et kunagi on ülivinge lugeda ja meenutada kui noor ja rumal olin. Ma loen vahest enda vanu blogisid ja nii vinge äratundmis rõõm ja meenutuse hetked tulevad.
Lihtsalt ma saan aru, et kadedus on hirmus jutud, aga wtf jutte, et ma tulen Eestisse tagasi ja olen töötu ja kodutu ?!? Mida hekki nagu..minge rääkige külapeal rohkem mind taga nagu reaalselt milleks ?  Mind ei huvita need jutud, aga kahjuks nendel juttudel mingi võime jõuda mulle kallitele inimesteni ja siis nad vahest mõtlevad&muretsevad üle ja sellepärast kurb, et toodetakse mingit paska…aga olgu igat laeva saadab kajakate kisa !!

tumblr_ntarvnGKau1shn04do1_500

Tegelikult tahtsin JÄLLE rääkida oma kodust…

Ma ei tea, mis trots sellega on, aga mul käib see lainetega ja hetkel jälle üks selline laine peal 😀 😀 😀

Lihtsalt jäin mõtlema, et OH SA VANA R*K, et ma olen siin 2kuuga umbes 6000€ kulutanud…ärge isegi küsige kuidas ! Jah kindlasti oleks saanud odavamalt, aga ahhh…Eiei ärge mõistke mind valesti, et kahetsen. Kindlasti mitte ! Need kogemused ja silmaringi laiendamine, mis siit saanud olen on ikka väga vinged ! Kindlasti igat € väärt, mis kulutanud olen, aga siiski jäin mõtlema,et W*F kus ma sain selle raha ? 😀
Olgu olen 1k võlgu, aga ülejäänud hmmm….

Siis jäingi mõtlema, et jah mu säästud jne, et jäin mõtlema kui olen suutnud koguda ja raisata lampi sellise summa, siis ikkagist kuidagi peaksin suutma ka Eestis säästa..hmm

Oma kodu ostan ma endale 3a pärast sünnipäevaks…naeru koht eksole, aga 3a jooksul ma arvatavasti oma kodu ei osta, sest esiteks mul on vaja majanduslikust krahhist jalule tõusta, sest ma olen loomult tglt selline inimene, et mul peab alati olema tagavaraks raha, et kunagi ei tea, mis juhtub ja mul käivad asjad tujudega, et kui tekib idee ja leian vinge reisi, siis pean suutma sinna minna 😀 😀 😀 sihid mul elus ikka väga paigas… Teised toodavad lapsi ja abielluvad ja ma mõtlen, kuidas reisile saaks 😀 😀 😀 Mis teha, mul  hetkel teised sihid. Lihtsalt muidugi 3a võib palju juhtuda ja ma ei tea kaua ma jaksan kahe linna vahel töötada, sest see ikka väga ajakulukas.

Nii, aga kuidas säästa ? Jäin sellele mõtlema, et kuidas ma olen säästnud.
Ma olen muidugi kõige õigem inimene seda teemat targutama !!! 😀 😀 😀 Endal rahakotis tuul…hahaa

Igal juhul esiteks on mul kaks töökohta ja enam jaolt on mul teise töökoha palk läinud kõrvale. See toimis väga hästi, aga siis läksin kooli ja põmaki tegin vähe valveid ja raha kadus. Kindlasti suudaks ma seda nüüd uuesti ja arvatavasti nii ka teen, aga enne vaja natukene taastuda. Kõige pealt on üldse vaja võlg ära maksta, sest ma vihkan võlgu olekut. Ma ei saa aru, kuidas inimesed suudavad võlgu elada  ( ise tahan 15a pangalaenu võtta HAHAHAAHAH) aga kui kellegile võlgu olen, siis justkui mingi kivi veereks mulle järgi ja selline tunne, et kui tahan miskit osta, siis mõtlen, et eiii r*k mul vaja võlga koguda. Ühesõnaga see saab mu esmaseks eesmärgiks olema, et see ära maksta..

Nii, aga kuidas säästa ? Jäin mõtlema, et kui ma nüüd väga tahan, siis ma suudaks aastas umbes 2500€ koguda…
Esiteks mul on 2 töökohta ja puhkusrahad tuleb kõrvale laduda ehk umbes 1500€ aastas juba suudaks purki toppida
Teiseks kõik sellised tvl valved tööl ja pühadetasud ma vanasti panin kõrvale, sest minu jaoks oli see maast leitud raha samamoodi turvamised, mida suvel ikka saab teha, siis see on ka lisaraha ja tasub kõrvale panna või õigemini ma paningi ja sedasi kogunebki.

Lihtsalt eelmise aasta õppeaasta kus ma tegin praktikaid teistest linnades pani mu rahakotti tulle või nagu kulutusi ja sellepärast peale sellist aastat kohe põmaki reis otsa ja ongi majanduslik krahh mu jaoks 😀 😀 😀

Oleksin kindlasti tahtnud kevadel siia tulla, aga ma nii väga kartsin, et pole kohta ja, siis jälle ilma ja pigem varblane  käes, kui tuvi katusel laulmas ja sellepärast haarasin sarvist võimalusel !

See on halenaljakas, kuidas ma ainult hädaldan, aga tegelikult on kõik hästi 😀 😀 😀
Lihtsalt korraks raskem ajahetk

Sammuti kui osadele lugedes tundub nii kerge, et ooh muudkui tvl, turvamised, et raha nagu muda libiseb kogu aeg, siis keegi ei mõtle sellele, et kõik lisatöö otsad tulevad vaba aja arvelt. Suvel tegin kuus umbes 400 töötundi, aga teised ainult igisesid, et mis sul viga, et kogu aeg tööl, et raha tuleb. Jah see on mu kergelt vaba valik, et iga suvi tõmban ennast natuke liiga ribadeks, aga esiteks mulle ei meeldi kuum ja endiselt on mul väga hea logistika ning suudan endale ka vaba aega sellekõrvalt tekitada, aga ma arvan, et seni kuni pole kohustusi ehk perelisi kohustusi, siis oma unistuste jaoks tulebki pingutada ja see on põhjuks, miks ma teen tööd 1,75 koormusega ! Kõigele lisaks, siis pank annab paremini laenu ka 😀 😀 😀

AGA nüüd üks AGA

Ma olen selline iseloomutu loom või õigemini, et raha säästa peab mul olema siht, kui olen sihitu, siis ma raiskan ikka igasugusele prahile ( mu vanaema ütleb sellekohta nii vingelt, aga ma ei oska eesti tähtedega seda kirjutada  😦 )
Sellepärast, et sihti tekitada käin ma vist igapäev kortereid piilumas ja iga kord ma tahaks arvuti aknast välja visata !!! REAALSELT, MIS TOIMUB ?!?
Ma ei saa enam aru, et kas asi on minus või milles, aga isegi kui nüüd ja praegu tuleks haldjast ristiema ja ütleks, et näe Teelekene võta 100tuhhi ja osta endale kodu, siis ma ei leiaks !!!

Mida **** nagu reaalselt, mis toimub meie kinnisvara turul ?
Esiteks olgu hinnad hindadeks. Ma olen nõus maksma kuni 100k, aga see peab olema ka selline wow koht ja valgusküllane, aga kõik, mis on enam-vähem okeid on utoopilise hinnaklassiga või, siis 1 või 5 korrusel. Ühte ma ütlen, et kui tahate terved püsida, siis ostke korter 2-3 korrusele 😀 😀 sest millegipärast kõik haigeid inimesed elavad viiendal 😀 😀 väiksed kiirabi trikid…nali naljaks

Võibolla on asi selles, et hetkel ma elan imelises korteris ja sellepärast mu sihid on nii kõrged. Ütlen ausalt, et mu korter on lihtsalt imeline !!! Samasse majja on veel kortereid pakkuda, aga ilmselgelt mul ei hakka hammas nende peale 😀 😀 😀 aga niiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kenad ja niiii supper asukoht. Südalinnas, aga samas täiesti müravaba !
jaa valgusküllane, mis on mu suurim soov, sest korteris peab valgust olema PALJU ning kõigele lisaks on mul väga suur rõdu, kus saaks vabalt saltosid visata ja õhtuti oli nii imeline seal olla oeh…

Igal juhul kortereid vaadates, siis mul jääb selline mulje, et ma jään kodutuks for real. Üleüldse sama raha eest, saaks Pärnusse maja 😀 😀 😀 Varsti tekib mul nii tugev trots, et kolin vapsee Tallinna 😀 😀 😀 Eii seda ei juhtu !

Üleüldse kahju, et minus seda maageeni pole, sest siis saaks üldse maale kolida ja vaikselt seal remontida jne, aga lihtsalt mida pole seda pole võibolla kunagi tekib…ei usu.

Lihtsalt minu austus nende inimeste vastu, kes on suutnud endale oma kodu noorelt osta !
Unista suurelt ja sihi tähti, sest kuule saad siis ikka pihta !
tumblr_mrq3ftt3q81rkfgm9o1_500
Mõned inimesed ikka loevad mu blogi, et kuidas veel võimalik on säästa ? Help me…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s