Aasta ,,lapsearmastaja,, tiitel on minu !

Uurisin ükspäev ja mõtlesin, et kuhu võiks minna. Koguaeg oli peas karjunud, et loomaaeda…looma…aga mis ma loomaaedadest arvan kirjutan allpool. Igal juhul valisin sellise ,,pisikese,, linnakese nagu Antwerp. Ma millegi pärast arvasin, et see on selline pisikene armas linnake nagu Pärnu 😀 :D..Hmm Teele mõtle, mõtle järgmine kord, et see siin pole Eesti. Igal juhul nüüd kui googeldasin, siis wikipedia ütleb, et : With a population of 510,610,[2] it is the most populous city proper in Belgium. Its metropolitan area houses around 1,200,000 people, which is second behind Brussels..oook. Tsipa suurem kui Pärnu okei okei 😀
Igal juhul kirjutan postituse nüüd ja praegu ära otse puusalt ja emotsioonide najalt, sest oeh..Ma ei tea. Linn oli ilus, aga ikkagist.

Alustame otsast !

Hommikul mõtlesin,et pangu põlema see linn ennast, et mina voodist ei tõuse ja ei liiguta kulmukarva ka. Ütleme nii, et mu iga hommik on selline 😀 😀 Kõige raskem on alati hommikuti jõuda vannituppa, aga kui ma juba hambaid pesen, siis on kõik hästi ja päev võib alata, aga reaalselt kui kunagi leiutatakse selline voodi kuhu saab programeerida, et ala. kell 08.00 viskab su välja, siis selle ma ostan ! ( Ps ma olen kindel, et tglt on selline voodi olemas)
Igal juhul ega ma olen selline ütleme ,,lillelaps,,. Ma tean reisijaid, kellel on 1m täpsusega kirjas, et kuhu astu, kuhu mine ja mis kell miski liigub. Mina teadsin, et mul on vaja jõuda rongijaama ja sealt otsida rong, mis lähen Antwerpi ning, et loomaaed asub rongijaama kõrval ning, et Cathedral of Our Lady asub jõeääres 😀 😀 😀  Tõeline reisimehe plaan ju ! Mis mul muud vaja teada, leia rong ning kaluritütrena nuusuta vee lõhna ja küll jõuad õigetesse kohtadesse 😀 Olgu öeldud, et jõudsingi !

20161031_091406
Moonakotikene pakitud ja seiklus alaku !

Ütleme nii, et terve rongitee ma mõtlesin, kuidas mind visatakse rongist välja või viiakse sinna kuhu jänesed viiakse, sest mul oli pilet ostetud, aga ma ei leinud kohta kuhu seda piletit panna ja läbi hammaste läbi tõmbamine, vist ei oleks aidanud ?!? Tegelikult tuli välja, et rongis käin kontroll ja siis esitad oma pileti,aga teda ei tulnud! Ühesõnaga ma pm. saaksin 1x veel sinna sõita 😀 😀 😀 7.40€ oli pilet.
Jõudsin kohale ja nagu tripadvisor ütles, et rongijaam on linna kõige ilusam asi ja sellega võitis ta küll jackpoti ! Tõesti väga-väga ilust rongijaam ja üldse miks üks rongijaam nii kena olema peab ? Mitte, et nad koledada olema peaks, aga ikkagist.
Läksin sinna ,,kirikusse, ja see oli minu esimene kirik, kus sissepääs maksis KUUS € ja ma ei ostnud seda, sest mul on mingid põhimõtted. Ma ei tee kellegi usku maha ja uskuge kõik sellesse või millesse nad soovivad, aga KIRIK. Kirik on ajaloo väitel olnud pühakoda, kuhu sai varju minna jne. Miks ma ei suuda ilma nägusid tegemata kirikusse minna ongi see, et mind häirib nii tugevasti lihtsalt kui ma lähen istun maha ja mu tagument ei jõua veel toetuspinda leida kui juba pannakse mingi kauss nina alla, et oioii anneta raha. Ma annetaksin niikuinii, aga kui keegi nagu sunnib või noh sedasi kerjab, siis mul tekib KOHE trots selle vastu ! Põhimõtte asi. Lihtsalt oleks see ,,kirik,, nagu seda sissemaksu väärt olnud, oleksin  ma ka maksnud, aga ma olin pilte seest näinud ja lihtsalt ei maksnud seda hinda, et 5min ringi vaadata. Samas 7€ olin nõus käsitsitehtud ingli eest maksma 😀 😀 😀 Ma lihtsalt usun kaitseinglitesse ja see oli nii ilus ja üleüldse teine asi, mis mul on, et kirikutes on need tasulised küünla süütamise kohad. Ma pean ALATI sinna küünla põlema panema ja raha maksma. Sedasi toetan mina kirikut rahaliselt. Eii mitte sellepärast ma ei pane, seda raha sinna, aga kuidagi selline tunne, et pean. Ma võin käsi südamele panna ja ei ole mitte ühtegi kirikut olnud, kus ma seda küünalt süüdanud ei oleks 😀 Isegi kui see küünlake on maksnud 10€ vms… Ma olen ühekorra kõndinud ammu-ammu aega tagasi kirikust välja, et ei süütanud küünalt ja jooksin sinna tagasi, et see küünal ikka panna 😀 😀 😀 Luban naerda ! Lihtsalt mina usun sellesse ja las olla.
Ma ei taha kedagi solvata, aga ma ei usu jumalat, aga ma usun, et keegi on…
See selleks, aga kui paljud viibutavad sõrme, et kirik peab ka millegi eest elama, siis jah tõsi ! Kui seal oleks seinaääres kuskil olnud mingi kast, et anneta vms, siis ma oleksin vabalt 5€ pannud, aga kui nagu KÄSTAKSE maksta, siis ei ja kõik. Ahh segaseks läheb, aga las olla. Ma ostsin sealt ühe küünla ja ingli ja juba sellepärast oleksin pidanud ma tasuta sisse saama ! Põhimõtte asi ma räägin, aga ok las see kirik olla nüüd rahus omaette edasi.
PS! homme on siin suur Pühakute püha

20161031_112336
Panin oma küünlakese põlema ja astusin minema

Igal juhul olin solvunud ikka veel sissemaksu pärast ja läksin ,,lossi,, otsima. Ma tõsimeeli armasin, et see ongi loss. Ega ma kirjeldusse ennem internetis ei süvenenud, milleks ?!? Nimetuses oli castle sees ja sellest mulle piisas ! Tripadvisoris oli ta 25ndal kohal..uhh ma ei taha mõelda, mida need allapool asjad endast siis kujutasid, sest kui see asi oli loss, siis mina olen kuninganna ja ausalt ! Njoo ma ei saa siiani aru, mis asi see oli.  Panen kirjelduse ka:
Het Steen is Antwerp’s oldest building. It lies on the Scheldt near the former peninsula known as ‘De Werf’ (the Yard). The first settlement appeared on De Werf, with earth ramparts, in the 9th century. A fortress was created in this way. In the late 12th or early 13th century, stone fortifications were built here, as well as Het Steen, one of the fortress’s three gatehouses. Het Steen was extensively rebuilt under Charles V, in the early 16th century. The difference of colour can still be seen on the façade. Until 1823 Het Steen was used as a prison. After briefly serving as a residence, a sawmill and a fish warehouse, it was used as a museum from 1862: initially as a Museum of Antiquities, and then as the National Maritime Museum from 1952 to 2008.

Ma ei tea milles oli probleem. Võib olla selles, et kui keegi ütleb sõna loss, siis mul silme ette kohe lööb kõige kõige uhkemad paleed ja asjad, aga see oli täielik selline njääh. Sama emotsioon tekkis mul pissivat poissi vaadates 😀 Noh ei oska mina kultuuri ja ajlugu hinnata 😦  Tegelikult pigem on probleem selles, et ma olen Euroopa väga paljudes lossides käinud ja vot need oli lossid, aga see… Miks seal sõna loss on ma ei tea.
Igal juhul vaade sealt oli kena ja tore ja päev võis jätkata. Tuiasin muudest vaatamisväärtustest ringi ja natuke poodlesin ja ****** ostsin ühe üliägeda asja või õigemini kuni koduni ma arvasin, et see on üliäge asi. ALATI tee karp lahti kui ostad midagi. Ostsin ühe asja 20€ eest, ma ei hakka ütlema mille kuna kingin selle edasi 😀 😀 😀 nooh tahtsin endale ja mitu korda kõndisin ja imetlesin ja mõtlesin eiiiiiii mul pole seda vaja ja tellin neist jne kuni mõtlesin ahhh vahet pole, et ostan ära. Poes veel mõtlesin, et kontrollin karbi sisse ka, aga eiiii ja koju jõudes. Ma pole vist nii vihane üliammu olnud..aaa oheii täna loomaaias olin 😀 😀 😀 aga ma oleks tahtnud poodi tagasi minna ja müüjale selle ** kinni lüüa nagu tema oleks süüdi eksole…Lihtsalt ma nii väga tahtsin seda ja vale asi karbis sees. Õnneks ei ole karp tühi 😀 Aga ma juba tean, kes selle jõuluks endale kingiks saab 😀 😀 😀 Ilus asi, lihtsalt ma tahtsin teist värvi…
Igal juhul läksin sinna loomaaeda, mis on 14ndal kohal ja maksin 25 € veel pileti eest ja olin niiii ootusärevust täis, sest ma armastan loomi ! ning kuna nkn selles linnas olin mõtlesin why not, aga ma ütlen kui ma oleks teadnud, mis mind ees ootab, siis ma oleks sama raha eest võinud 1l viina osta ja selle ära juua ja see oleks ka mõtekam olnud kui see loomaaed…
Üleüldse mul on loomaaedadega väga imelikud tunded, sest ma ei salli, et loomad on puuri pandud. Mulle meeldivad loomaaiad&pargid, kus loomadel on metsikult ruumi ja selliseid ma võin külastada, aga täna ma mõtlesin kuna mul nkn. mitte midagi paremat teha pole, et lähen ja ütlen, et see aasta ma enam loomaaeda ei taha 😀 😀 😀 Okeii arvatavasti ka järgmine mitte ja ülejärgmine… Piletit ostes mõtlesin, et mõni pisike pingviin saab selle piletiraha eest kalakest nosida või mõni ahvike õuna…nagu nad muidu ei saa eksole, aga kuidagi pidin ennast lohutama ! Mõtlesin, et kui nad juba sinna puuri pistetud on, siis toetan neid.
Igal juhul ( panite tähele, et see on mu parasiitsõna 😦 ) see külastus võttis mul igasuguse lapse saamise soovise vähemalt 5aastaks ära !!! või lausa 10neks ma ei tea. ISSAND JUMAL ma ütlen. Ma iseenda arvates olen suhteliselt hästi kasvatatud ja tolerantne inimene, aga olgu öeldud, et ainult iseenda arvates vist?!? Ma usun, et laps ei ole milleski süüdi ja kõik saab ikkagist alguse liivakastist ! Mul oli metsikult vinge lapsepõlv, sest ema mind lasteaeda ei pannud ja sain maal ringi tuiata. Meil oli talu ja metsad ja mu päevad möödusid, kas koos põrsastega ühes aias olles või metsas vennaga ringi tuiates 😀 😀 😀 Seda kirjutades tundub nagu kasvasin Mowgli, aga oheii. Lihtsalt mu vanematel oli mu jaoks aega ! Nad olid mõlemad kodused või õigemini töötasid kodus ja kuna meil oli väga palju loomi, siis õpetasid ka mind loomadest hoolima ja lugupidama nendest.
Lihtsalt need tänased lapsed… nagu ma ütlesin,et jumal tänatud, et keegi mu mõtteid lugeda ei saa, sest ma ei tea mitu korda oma mõtetes ma neid lapsi kägistasin või üle aedade loopisin…Ma tean, et see kõlab väga inetult ja jumalt, aga lihtsalt HALLLLOOOO VANEMAD kus on teie silmad ?!? Need lapsed lihtsalt KARJUSID…eii karjusid on liiga viisakas sõna RÖÖÖKISID sedasi, et kõik loomad olid kõige tagumises otsas. Need lapsed karjusid ja tampsid vastu klaasseinasid ja igal pool on sildid, et palun ärge toite loomasid ja minu kannatus lõppes siis, kui lapsed viskasid krõpsu üle aia lihtsalt. Ma lihtsalt plahvatasin, siis ja ütlesin reaalselt WTF, kas te olete pimedad, et keelake oma lapsi, et nad tapavad need lomad ära. Teate,mis vanemad vastasid? Ei ole mitte kedagi üks krõps tapnud. Ma reaalselt sõimasid eesti keeles enda südamerahuks ennast tühjaks ja liikusin edasi. Kui loll saab lihtsalt üks täiskasvanu olla ? pppp

Laps muidugi mõtleb, et ooo annan loomale ka süüa awww olen nii tubli, aga ema peaks olema see, kes ütleb, et päris nii need asjad ei käi. Prügi mahaviskamisest ma ei räägigi ja 3-5a lapsed kannavad lutti+mähkeid ja mähkmete vahetamine keset parki on täiesti tavaline asi. Ma saan aru, et muidugi võib juhtuda ootamatu õnnetus, aga krt astu 2sammu kõrvale, aga oh eii üks aasta ema hakkas pingviinide aia ees oma lapse perset pühkima. Ma lihtsalt tahtsin sealt loomaaist minema joosta, sest mu peavalutas nii hirmsasti sellest kisast ja korralagedusest, mis tekitati laste poolt.

Näiteks ujuvad rõõmsalt kalakesed ja lapsed reaalselt peksavad..eiii nad ei koputa vaikselt, et oioioii kalakene, vaid reaalselt rusikaga tambivad lihtsalt vastu klaasi ja sama aeg vanemad teevad pilti, et oii issand awwww nii armas ääää nii armas awww… t*a kas sa oled pime ema&isa ?!? Oli mu ainsad mõtted sellel ajal. Kõigele lisaks vaesed loomad&kalad ja muud olevused, kes peavad seal päevast päeva elama ja olema, kui kari ,,kuradikesi,, lihtsalt karjuvad ja tambivad kodu seinte vastu. Milline stress ja piin oehh…
Ma kõlan nagu kibestunud vanamutt ma tean, aga ausalt kui te oleks seda näinud, siis oleks mõistnud !  Te oleksite ka digimuutunud kibestunud vanamooriks !
Ma olingi nagu kibestunud vanamutt seal, sest muidu ma saan aru, et laps on laps ja lapsel on eesõigus, aga ma mõtlesin, et ma olen maksnud selle pileti eest ja need lapsed on nkn mu tuju alla tirinud ja loomade tingimused ja ma reaalselt tuimalt läksin sinna kuhu tahtsin. Ei ma ei mõtle, et oleksin puuri pugenud lõvile kluttiklutti tegema, vaid nagu aiapiiridesse vaatama loomi ehk siis ei lasknud lapsi ette. See hetk oli mul neist nii po**ui ja oleks üldse tahtnud nad hai söödaks visata või lõvile lõunaks. Tegelikult mitte lapsi, vaid nende vanemaid. Ma tundsin ennast nii kergendatult, et keegi mu mõtteid ei suuda lugeda ja ma ei tea mitu korda ma täna inimesi oma mõtetes lillilaadele saatsin hmm..
Aasta lapsesõbra tiitli saan mina eksole ?!?
Teiseks mis mul lihtsalt negatiivsust tekitas oli see, et olgu ma pole ammu Tallinna loomaaias käinud, aga toon näiteks Riia loomaaia. Riia loomaaed pole ei tea mis suur oma aedade poolest, aga võrreldes sellega siin oli see justkui paradiis !
Lihtsalt ma kirusin ja vandusin ennast maapõhja, et miks ma jälle sama reha otsa astusin. *Oiii näee Teelekene reha..ja lataki endale otsaette ja läheb 1min mööda ja jälle oiiii Teelekene vaata rehakene ja jälle lataki otsaette*
Selline tunne tekkis mul loomaaias, sest lihtsalt nii ahastav on vaadata nende tingimusi. 2 ülisuurt jõehõbu lihtsalt üliüli väikses basseinis. Mu kodu tiik on ka suurem kui nende bassein! ja oleks siis nagu kus ringi tsillida mujal,aga eii. 14.30 olin ma jõehobude juures ja kell 15 oli nende söötmine ja ma mõtlesin, et ootan selle ära, aga nende elasmistingimusi nähes ja see kisa, mis seal oli mõtlesin, et lähen koju vaatan youtubest. Lihtsalt ulme kui väikesed olid nende aiad. Ma siiralt loodan, et need olid nende ,,sügiskodud,, et tegelikult on neil suured majad kuskil…ahh ma tean, et see pole nii, aga las ma lohutan ennast ja valetan iseendale. Mu koertel on ka õues rohkem ruumi kui sealsetel lõvidel jms. Ahvid väikestes puurides jne jne. lihtsalt kohutavalt masendav. Selline tunne tekkis loomaaias, et tahaks loomad põue pista ( haahaa eriti need lõvid ja kaelkirjaku) ning koos nendega jooksu panna ja nad nende koju viia.
Ma teadsin,et loomaaed on loomaaed, aga ma tõesti lootsin ja mõtlesin, et neil on rohkem ruumi 😦 Oleks ma teadnud, mis mind ees ootab ei oleks ma sinna läinud ja oleksin 25€ võrra rikkam ja lapsed oleks veel armsad…

* Igaks juhuks kirjutan, et keegi ei mõtleks ma ei tea mida 😀 😀 😀 Kirjutasin selle postituse söömata-joomata ja otse puusalt…ehk värskete emotsioonidega

* Lapsed on tegelikult toredad ! Lihtsalt nad peavad olema kasvatatud või neile peavad mingid reeglid kehtima ning kui nad käituvad valesti, siis vanemad peaks neid noomitama. laps on laps, aga halleluuja kus on vanemate silmad ?!?

* Jumal tänatud, et minu seltskonnas ja tuttavatel on väga hästi kasvatatud lapsed ! Muidu oleksin ma varsti lapsevihkaja valmis 😀 😀 😀

* Kusjuures olen ennemgi reisides seda märganud, et Eestis on ikka väga-väga hästi kasvatatud lapsed !  Välismaal on mu jaoks väikesed allameetri mehed pigem kari väikseid Mowglisid ja ilma naljata !

* Pangakontole ma vist ei julge piiluda isegi…

*Ma olen tubli ! Ausalt ka. Ma surin täna joogijanusse, sest kaasa võetud vesi sai otsa, aga njoo kurja minu käsi ei tõuse 3€ veepudeli eest maksma ja ennem kuivatan kurku kui maksan sellist hinda pisipisi veepudeli eest !

* Tegelikult ma oleks hot dogi ostnud küll, aga järjekorrad olid niiiiiiiii pikad, et ma mõtlesin, et tglt. mu kõht ei ole üldse tühi !!!

* Nii naljakas oli omaette võileiba nosida 😀 Aga väljas söömine maksab ja nooh mingisse mäkki vms ma ka minema ei hakka, et 10€ maksta ei millegi eest. Võtsin söögi kaasa ja istusin pingile ja sõin ! 😀
Isegi loomaaias ei ostnud ma ühtegi jäätist ega vahlit, sest ma lihtsalt tahtsin sealt jooksu panna, et mitte kuulata neid röökivaid lapsi, kuigi selleks hetkes mu magu seedis juba iseennast.

* Brüsselisse tagasi jõudes oli tunne, et ohh nii hea on ,,kodus,, olla 😀 See pani mind muigama, sest tglt see pole mu kodu juu  :/

* Tegelikult oli väga tore päev ! Ausalt kah. Negatiivsus kaob ja jäävad puhtad siirad emotsioonid ja mälestused. Kasvõi see kuidas jõehobu puuksu vee all lasi ja selline mullivann lahti läks, et hoia ja keela 😀 😀 😀

20161031_110227

photogrid_1477923177832
MA ARMASTAN JÕULE

 

20161031_142016

20161031_113600
Enter a caption
20161031_121831
Oh kuidas ma armastan selliseid asju. Üks oli mul juba pihus kui tagasi panin !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s