Suvalised mõtted vol…ma eitea mitmes

* Hahaha teate, mis mul mulle meelde tuli! Ükspäev sain südamest naerda ja teised ka kellele rääkinud olen. Igal juhul pidin ükspäev sõitma metrooga teise linna otsa või õigemini linna äärde ja seal oli üks tädi..või noh naine, ei ikka tädi. Ma vaatasin kohe, et tont mind võtku, aga see kohalik pole. Nägi välja nagu j**tide jõulupuu oleks jalga lasknud kellegi kodust ja tal oli ka laps, kes hüppas ja kargas ringi ja üks hetk see tädi hakkas sedasi vene keeles sõimama, et ma reaalselet tõmbasin vee kurku ja mõtlesin johhadii kus on alles sõnad. Ma kohe ei suutnud sarkasmi endas hoida ja vene keeles siis ilusti tervitasin teda ja ütlesin, et kas sedasi kasvatategi oma last, et milles tema süüdi on, et palun ärge ropendaga üle metroo. Johhadiii ma pole mitte kunagi niiiiiiiiiiiii punast inimest näinud, kui see tädi. Ta läks üleni punaseks ja tõmbas oma lapse sülle ja läks teise otsa istuma 😀 😀 😀 Ma hakkasin lihtsalt naerma ja siiani kui meenutan, siis tuleb naeratus suule.

*  Üleüldse tänaval oma last lüüa siin on mu meelest tavaline või ma lihtsalt olen valel ajal vales kohas, aga kui laps on kärsitu või teeb midagi, mis emale ei meeldi siis saab kohe labakäega laksu kirja.

* Käisin täna turul peale 13…VÄGA SUUR viga…turg on avatud 14ni ja olgu öeldud, et kella 13st muutub turg  nagu ellujäämiskursuseks, sest hinnad langevad pm. olematuteks ning kõik mo**emid ja mu**anahalised digimuutuvad väikesteks pa*anateks  või ma ei tea kelleks, aga ma oleks tahtnud filmida seda. Lihtsalt lükati teineteist ja oldi leti ääres konkreetselt teineteise peal ja lihtsalt karjuti üle teiste. See oli ÕUDNE. Ma saan aru jah, et odavaks lähevad asjad, aga halllo inimlikus või mingi väärikus võiks ikka säilida. Mina lihtsalt seisin seinaääres ja üks müüja tuli küsis, et kas soovin ka midagi 😀 võtsin siis mangot, mis oli 1€ kg ja viinamarja suure..VÄGA suure kobara, mis oli 1.50€ ning siis veel granaatõuna, mis oli ka 1€ kg. Need teised digimuutunud pag*anad vaatasid mind sedasi justkui oleks ma nende mehe ära röövinud. Tõesti peale 13 turule minna tasub, sest kõik tahavad oma kaubast vabaneda, aga sa kunagi ei tea kas tuled elusana tagasi…okeii päris nii hull ei ole, aga siiski 😀 Vb. lihtsalt ma olin vale leti juures või probleem selles, et laupäev.

* Nägin täna bussis venelasi ja ma jälitasin neid 😀 Mul reaalselt tekkis sa*ko tunne peale, sest oli siis tütar, kellele olid vanemad külla tulnud ja tütar tutvustas läbi bussi ,,vaatamisväärsusi,, ja rääkis veits tausta ja päris huvitav oli kuulata nagu emakeel oleks olnud, mis kõrvale pai tegi. Uskumatu, et ma vene keele kohta nii kirjutan.

* Üleüldse kui inimesed räägivad inglise keeles ma jään ka kuulatama, et kas saan nende jutust aru ja tegelikult on see naljakas. Vabal ajal olen salakuulaja !

* Ükspäev haiglas oli üks mees, kellel alkoholijoove oli 4 promilli. Mina oleks surnud, kui mul nii tugev joove oleks, aga vaatasin alguses juba, et kuidagi imelikult palju S-tähti nimes ja hiljem arst tuli ja noris, et näe palata X-is su naaber. Ma alguses ei saanud pihta, et mis kuradi naaber, aga tuli välja, et too mees oli lätlane…Kuulsus missugune ! Joove lausa ju 4 promilli ja naaber. Aitäh !

* Soomlased on soomlased ja nemad tunneb juba ennem nende nägemist ära. Kui 1km raadiuses on soomlaste kamp, siis nad märkamatuks ei jää. Nad on lihtsalt nii lärmakad, et ma ei saa aru kuidas nad ise aru ei saa, et nad võiks volüümi maha keerata.

* Käisin täna poes ja paljud vaatasid mind väga imelikult 😀 Üks tädikene sai lausa kurjaks. Hakkliha oli -30% ja võtsin 3 pakki, et sügavkülma ka panna, sest sügavas seisab hästi ja sinna jäi veel mitu pakki, aga tädi riidles…eitea mida tema tahtis. Tõesti-tõesti mingi 2 pakki oli notsu omad ja küüslaugu maitselised ja need olid viimased, et juu siis võtsin tema lemmikliha ära, aga kes keelas tal täishinnaga osta ! Mina vaene eestlane Eestist..on ikka see tädi häbematu :/

* Leidsin alles täna pangaautomaadi, kus oli kirjas ka mastercard ja sain raha võtta ! Juheii see oli nagu jackpoti võitmine, sest teistest on teenustasu 10% summast. RÖÖVLID !

* Pesin täna pesu esimestkorda siin olles. Ennem pesin asju seebiga, mis pesemist vajasid, aga võtsin ennast kokku ja kasutasin pesumasinat ! Pealtlaetav pesumasin ja ma üldse ei salli neid, aga sain hakkama  ! Või õigemini saavutus on see, et ma ei uputanud oma naabrit ära 😀 Vist…igal juhul pole ta uksetaha tulnud, et ehk siis ta ikka ei uju. Mu suurim hirm on alati pesu pestes, et uputan kellegi ära 😀 😀 😀

* Homme lähen siis ühele teisele turule, mis kõige-kõige suurem, aga kuhu tullakse ka teistest linnadest kohale. Põhimõtteliselt on mul paari õuna ja kurgipoissi või siis tüdrukut vaja, aga tahan näha, kas tõesti on niii võimas nagu DR.google temast räägib. Muidugi kõik soovitavad peale 13st minna, aga noh nägin täna ja ma pigem maksan natuke rohkem kui kohalikega olelusvõitlust pean, sest ma tean, kes kaotab…

* Täna käisin nr2. ostutänaval ja see oli paras pettumus või ma ei osanud seda hinnata. Leidsin sealt ainult pagaautomaadi ja 2 poodi kuhu kindlasti tagasi lähen. Oma arust olin kaval ja olin ,,esimesena,, kell 10 platsis, aga ooh eii see pole Eesti kus sama taktika töötaks, et nv-l inimesed magavad kauem. Ma pigem olin viimasena kohal kui esimesena.

* Väga palju on siin kerjuseid ! Ja ikka VÄGA. Mind kohutavalt häirib see, sest nad kerjavad koos lastega või loomadega ja igakord peab südame kõvaks tegema, et mitte anda, sest reaalselt kui ma annaks oleksin vaene valmis juba. Mind häirib see, et ühel oli kiri palun andke süüa ! ja sama aeg laps sõi twick šokolaadi nagu hallo see pole söök ja olen kindel, et keegi andnud seda talle, vaid nad ise olid selle ostnud. Ma panen mingi hetk pildi ka. Neil on sellised pesad pappide peal kus on siis imepehmed tekid ja nende nn. elamine. Päevaks pakivad asjad kotti ja õhtul jälle välja. Rajoonid on ära jaotatud kus keegi kerjata võib ja kui ülepiiri lähed, siis arvatavasti lõpetad haiglas.

PS! Haiglas on kodututel ja joodikutel väga hea elu. Nimelt üks öö toodi kodutu sisse, kes kurtis kõhuvalu, hommikuks ei oldud tal midagi avastatud ja öeldi, et võib õue tagasi minna, aga tema pisikene tudis… Mitte keegi ei ajanud teda ülesse, vaid voodiga viidi lihtsalt koridori magama. Meil oleks ikka kohe jalaga ** saanud ja marss hakka astuma, aga siin neid poputatakse kuidagi, mis mind häirib.
Teiseks need promilliga tüübid. Neile tehakse vitamiini ja tilka veeni ja oodatakse millal promill alaneb ja alles siis lastakse tagasi välja. Ma ei saagi aru, et kas neil pole arestimaja või miks selline käitumine, aga meil oleks need onud/tädid kõik rõõmsalt plate peale viidud, aga siin on nad koridoris. Saavad süüa iga toidukord ja veel küsitakse, et oiii kas soovite teed või kohvi ja tehakse jms. Minu jaoks ülemõistuse ! Ma saan aru, et nad on inimliku kohtlemist väärt, aga minu jaoks on see liiast, sest neil tervislikult pole mitte midagi viga ja siis teised haiged peavad nenda imelisi lõhnasid ja karjumisi taluma. Minu jaoks absurdne.

* Siin on pm. kõik ruumid EMO-s üksikud palatid meie mõistes ja kaks ruumi kahe voodiga ja üleüldse minu arust haigeid hoitakse kuidagi kaua sees, kuigi see on EMO. Patsiendil ammu paberid käes ja arst viimased sõnad öelnud, aga nemad lihtsalt tsillivad edasi kuni kellegil mõõt täis saab ja kutsutakse turva nn. väljaviskama.  See ,,väljaviskamine,, on ka pigem selline, et njoo palun ole hea ja lähme ära, aga nooh kui te ikka üldse e taha kutsun politsei ja oii äkki soovite kohvi ? Selline per**e la**umine või ma ei tea. Meil oleks ammu öeldud uks on seal ja hakka astuma, aga siin umbes 10haiget ootab pinkidel voodikohta, aga palateid tühjaks ka ei tehta. iga kord kui küsin, et mida me veel ootame, siis vastatakse, et millal haige lahkuda soovib, et seda…WHAT..EMO-s!

* Mu ülemus ütles, et uueks nädalaks teeb mulle wifi ligipääsu ehk paroolid jms. Ma alguses ei saanud aru miks, aga ütles, et sa oled ju eestlane. Ma ikka ei saanud aru ! Selgitas siis, et nooh teil on ju metsas kännu all ja rabas igal pool internet, et ma ennast koduselt tunneks annab mulle juurdepääsu. Mul oli hmmm okei. See oli lihtsalt nii naljakas, et umbes kui ma interneti ei pääse suren välja ? 😀
Üleüldse tegelikult neil on pm. telefonid keelatud või õigemini sildid igal pool, et ei kasuta!  Ausalt nad ei kasuta ka. Minu jaoks see natuke naljakas või ma ikka harjunud, et näpid seda lutsu kui igav, aga siin nad pole üldse telefonis ja mulle vanale sõltlasele justkui võõrutuskuur 😀 😀 😀  Sammuti tööajal ei tehta suitsu ka. Samas siin suitsetakse suhteliselt vähe minu meelest. Suitsupakk maksab ka muidugi 7-10+€, et kas hinnas tingitud või ma ei tea millest, aga suitsetajaid tänaval on pigem vähe.

* Vähem kui kuu on oodata ja saab jõuluturule !  Ma ei jaksa enam oodata 😦 Ma olen reaalselt kõige-kõige suurem jõuluinimene ! Siin ma pean ennast nii tagasi hoidma, et ma ei ostaks jõuluträna kuna mul pole seda reaalselt kuhugi panna ja oleks lisakulutus, aga ikkagist miks nad teevad nii ilusaid asju 😦
https://www.youtube.com/watch?v=tsU1ZNfMcN8   vaadake ise ! On mida oodata 😦

* Teate, mis ?!? Ei tea jah !  Homme on VAHVLIPÄEV !
juheiiiii nii vähe ongi õnneks vaja 😀 😀 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s