Raha..raha..kõik rahast !

Täna läks lausa priiskamiseks, et saate lausa kaks postitust 😀
Igal juhul on mu käest küsitud üpris palju, et kus ma raha sain, et sinna minna..
Nooh ütleme nii, et see oligi kõige suurem murekoht, sest eelmine aasta ma käisin koolis ning tegin praktikad erilinnades ja sellepärast oli ka valveid vähem ning kõigele lisaks pidin kevadel kolima ja nagu teada kolimine pole odav lõbu, sest tagataskus peab olema 1000+€… Esimene mõte kui sain teada, et mul oleks sügisel koht, siis esimene mõte oli eiiii, sest ma just majanduslikult hakkasin taastuma ja teadsin, et see lööks uue laksu rahakotile. Mu isa vana pessimist ütles, et pole mõtet, et kallis lõbus jne, et kas tahan seda muret endale kaela jne, aga ema jälle optimist ütles, et raha eest ma ei saa emotsioone ning kogemust osta, et küll kuidagi hakkama saab ning ei tasu üle muretseda. Kas klaas on pooltäis või pooltühi ja mõtlesingi, et tegelikult dwiii mis mul kaotada !
Paljud arvavad, et ma sain mingi mega stipendiumi 😀 😀 jah 550€ sain tõesti, aga 90% sellest kohe ja teine osa Eestis olles ning selle rahaga ma ei saanud üürigi makstud 😀
Kõigele lisaks mul on Eestis korter alles ja osasid makseid pean ka nii või naa tegema ja sellepärast mu igakuu kulud millest ma ei pääse on ligikaudu  *trummipõrintrummipõrin 1400€ BOOOM !  ehk siis 700€ siine üür ja 500 kodune üür ja maksud juurde.
Nii 2800€ on siis need kulud, millest ma ei pääse nii või naa kahe kuu jooksul.
ppp

Umbes 500€ läksid lennupiletid, sest ilma pagasita ma reisida ei saanud ning ennem jõule on reisimine VÄGA kallis…
110€ on kahe kuu bussikaart
100€ haiglavorm
Ühesõnaga lüües kokku kulud, mida nii või naa kandma pean kahe kuu jooksul on: 2800+500+110+100  * shalallallaa *  KOLMTUHAT 510 €. Ütleme nii,et kui ma kodus olles nagu lõin summasid kokku, siis mitu korda mõtlesin, et eiei midagi on valesti, et nii palju 200 olla ei saa ja arvutasin uuesti 😀
Kui sain aru, et see on karm reaalsus, siis ma ei teadnud kas nutta või naerda, aga mis sa ikka nutad lilleke, ega see ei aita !  See üleval oleva sea nägu on samaväärne nagu ma olin kui reaalsusest aru sain.
Kahjuks lampi, mida hõõruda mul ka polnud ja eurojackpoti võit läks ka millegipärast Saksamaale hmm…
Ma ei tea mitu korda ma mõtlesin, et ahhh parem lähen Taisse 10päevaks ja saan 2500€ sellise reisi, et hoia ja keela 😀 😀 😀 Elan nagu kuningakass ja tühja see Belgia, aga nooh…
Kas te ikka saite aru, et seal 3500€ ei ole sentigi toiduraha või nsm ,,tsillimis,, raha ja elu siin ei ole just odav 😀
Muuseumipiletid on juba ülemõistuse kallid siin mu meelest nagu reaalselt..20€ kandis hmmm. Okei ma saan aru kui mingi suur ja vägev asi, aga pisikesed keldrialused ka 20€ kanti..MIKS ?!?
See selleks, aga nädalas toidu nn. eelarve on mul 50€ pluss siis 20€ emotsiooni ostudele, et maitsta kohalike asju. Ma olen tegelikult suht laristaja 😦 või nagu reisidel olen. Ma mõtlen, et kui ma kuskil olen, siis ikka tahan kohaliku kultuuri nautida ja mitte sente lugeda, kuigi jah saan aru, et neid peab ka lugema. Väljas ma söömas kuskil väga pol käinud või noh olen läinud kohvikusse/pubisse sisse ja mõelnud, et võtaks midagi ja peale menüü vaatamist mõtlen, et tegelikult mul pole üldse nälg 😀 😀 😀
Ei pea olema kõrgem matemaatika oskaja, et mõista seda, et ühesõnaga see 2 kuud siin läheb mul 4000 + € maksma. Tean, et pooltel kindlasti tahavad silmad välja punnitada, et kuidas see võimalik on, aga vot on !  Ma ei ütleks ka, et ma väga uhkelt elaks või nagu näiteks nii mõnelegi koosviibimisele olen jätnud minemata, sest tean, et 30€ läheks kindlalt nagu nalja ja njoo vett ka ei joo ju ainult.  Sammuti see nv. on reis Pariisi kuhu ma  ei lähe, sest elus tuleb ikka valikuid teha ja nii on 😛  Mis seal ikka järgmine kord !
Oktoobris tegin 13päeva jooksul 7valvet ära, et Tartu üüri saaksin makstud ning siis on tulemas puhkuserahad jne. Siia tulles maksin ka kohe 1400€ üüri ära, et ühesõnaga kui raha otsas siis puu alla ka ei visata ! 😀
Kusjuures ma arvan, et mu ema tõmbab ka joogi kurku seda postitust lugedes, sest reaalsuses me kõik oleme teadnud, et kallis, aga kunagi pole öelnud kui kallis 😀 😀 või nagu pole must-valgelt kulusid, millest pääsu pole paberile letti ladunud.
Pikk jutt…teadagi, mis jutt !
Ma ei kahetse ja kui tagasi tulles olengi kergelt võlas, siis mis seal ikka 😛  Eestis olles tuleb lihtsalt mingi periood rohkem tööd teha ja hiljem on mul meeles ainult uskumatu kogemus, mille siit saan ,mitte see, et oioiii kui palju maksma läks.
Küsitud on ka, et miks kevadel ei tulnud siia…Ma ise olen ka sellle mõelnud, aga seal on päris mitu asja miks just sügisel. Esiteks hirm !
Nimel kartsin, et kui  ütlen ei, siis kevadel äkki pole kohta. Nimelt ma ei oska keelt ja põhimõtteliselt ma olen esmakordne neil, kes tuleb kooli lõpetanuna ning ma ikka usun sellesse, et asjad elus juhtuvad põhjusega. Eestis ma olin masenduses või mingi asi sisemiselt sõi mind. Olin tihti pahuras tujus, teistele vastik, iseendale vastik ja ma ei tahtnud mitte midagi teha..selline must eluperiood. Jäin suvel ilma ühest väga kallist inimesest ja oskanud tühja kohta täita või ma ei tahtnudki täita ja asjad läksid käest. Mulle meeldis tööd teha…sellepärast ka suvel meeletud töötunnid ( kuus 400ligi ), et ma ei peaks mõtlema. Üleüldse mulle kohutvalt meeldib mu töö. Ma ei ole mitte kunagi pidanud minema tööle ohates, et issand miks, vaid vastupidi alati pigem tahan minna ja see on mu meelest elu suurim saavutus !  Kahjuks rahapuu seemet mul pole ja Kanadas rikast sugulast, kes hinge heitmas ka kahjuks mitte ja tulebki ise teenida ja mul on nii kahju nendest inimestest, kes käivad tööl, sest midagi peab ju tegema.
Peale kooli tegelikult oli mul kindel plaan Norrasse minna ja mul oli isegi koht olemas, aga eiii…läksin 3ndal kursusel kiirabisse tööle ja lihtsalt armusin. Ma ei ütle, et kindlasti surmani nüüd seda tööd teen, aga hetkel on see suur võit, et mul on töö mida jumaldan !
Kus ma ikka oskan teemast kõrvale kalduda..hmm alles rääkisin mustast august ja juba jauran oma tööst 😀

Igal juhul jah kui lugesin gmailist kirja, et mulle on koht, siis mõtlesin, et see pole võimalik. See on see hetk, kus sa saad aru, et elus jooksevad ise asjad paika ja nii on. Mina võtsin seda kui märki, et on aeg ära minna ja tulla tagasi uue minana või õigemini vana mina enda seest ülesse leida. Ma armastasin iseennast ( jah isegi sellisena nagu olen, et oioii paks jne,aga iseennast peab armastama  ! ) aga viimaselajal või pigem kuskil 2a mingi asi ussitab sees ja rõhub ja tundsin kuidas sisemiselt surin iga päev ja vihkasin isennast. Elus ei ole hullemat asja kui iseenda vihkamine.
Siin ma olen leidnud ülesse jälle iseenda ja ma armastan ennast sellisena nagu olen !  Virisemine ei aita kellegile kaasa, mitte kunagi !  Me ei tohiks elus keskenduda niivõrd palju negatiivsetele asjadele, mis mu meelest on eestastele sisse kodeeritud, vaid vastupidi ! Igas asjas on midagi head !  Miks mulle meeldib välismaal olla ongi see, et siin ma tunnen kuidas kõiges on miskit positiivset ja ilusat. Ma ei tea miks ma Eestis ei oska nii mõelda ja tunda. Ma saan aru, et seda näha tuleb lihtsalt olla sina ise ja avada silmad, aga Eestis kuidagi on nende silmade avamine nii paganama raske. Ma ei tee kedagi maha, aga siin on inimesed kuidagi rohkem avatud ja raamidest väljas. Näiteks ma olen siin olnud 2nädalat ja ma pole kordagi tundnud, et issand issand ma olen nii ipaks ja kole ja õudne, et millal see pürgiauto tuleb, et ma siis tänaval ei liiguks muidu pistab mu ka sinna. Siin pole sellist hirmu, aga Eestis iga jumala päev. Olen selline nagu olen ja see hädaldamine ei tee mitte midagi paremaks, vaid vastupidi. Ise endale augu kaevasin ja ka ise pean nüüd redeli leiutama, et august välja tulla. Nii lihtne see ongi !
Osad küsinud, et blogi alustasin üldse toitumis teemal, et mis sellest on saanud…See kõlab nagu klišee, aga nii on, et jaanuarist võtan end kätte ja saan Eestis olles iseendaga ka sõbraks ja teen iseendale pai, et hakkan normaalselt sööma ja leian stabiilsuse ja positiivsuse. See  ongi mu aasta 2017 plaan, et leida ülesse Eestis olles iseennast 😛  Naerge selle üle kui tahate, aga ma tunnen ennast, et kui ma siin selle nn. kõva häälega välja ütlen või nooh okei kirjutan, siis kerge eneseuhkuse asi ka,et ikka tehtud saaks 😛
Nii kerge on vinguda, aga palju suurem saavutus on see ära teha ja tunda rõõmu sellest. Nagu ütlesin, et pane eestlased vinguma ja nad võidavad kohe kõik võistlused ära, mis võita annaks, aga pane asju positiivselt nägema, siis kukuvad virisema. Vabandust kellele liiga teen, sest muidugi pole kõik sellised, aga räägin sellest hallistmassist 😛
Iga laeva saadab kajakate kisa 😉

Ma olen ikka osav 😀 Rahast jõuan hoopis iseendani 😛

Suur-suur aitäh ka neile, kes mulle kirjutavad, et loevad blogi jms. Tõesti alguses mõtlesin ,et mis toimub, sest kirjutasin põhimõtteliselt iseendale, et kunagi lugeda ja naerda enda rumalusi, aga nii äge, et teised ka kaasaelavad 😛

uuuuuuuuuuuuuuuu.gif

Mõnusat nv-d !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s