Kus ma elan…mis ma teen

Nii lõpuks !

Kui ma sain teada, et ma sain Brüsselisse koha, siis minu kõige-kõige suurem hirm hakkas kohe elamiskoha tõttu. Ma õnneks olin pm. koguaeg tööl, et ma ei jaksanud veel muretseda ja ema ütles, et küsib ühelt peretuttavalt, et äkki tal on tuttavaid siin ja nii see läks. Alguses tegin ema mõtte maha, et mis sa hakkad tülitama, et netis nii palju gruppe küll leian midagi.Tegelikult olekski leidnud..ainuke konks, et siin mingi JÕHKER deposit raha ehk tagatis. Umbes 3-5k raha…seda teada saades oli mul kohe poaah eiiiiii. Odavam hotellis elada ning kõigele lisaks nii lühikese perioode lepinguid siin ei tehta.  Eestlaste grupis muidugi oleksin ka elamist saanud, aga 40min sõitu haiglasse ning kõigele lisaks ikkagi kelle juures tuba üürinud on ebamugav.
Igal juhul aeg läks ja Kristel ütles, et näe kirjuta sinna ja võid küsida ja vedas ! Siinkohal suuur-suuuur aitäh Kristelile! Leidsin eestlase, kes oleks nõus enda korterit üürima ilma tagatisrahata ja kõigele lisaks see korter on supper supper asukohaga. Grand Place on siit umbes bussiga 15min kaugusel ( u 2,8km) ja haigla kus käima hakkan see ka bussiliiniga tehtav !  See pole siin pisi Eesti kus bussijaamas seisab 10 inimest ja siis juba on appi, et kuhu te kõik lähete 😀 siin ümberistumine tähendab meeletut surumist ja olelusvõitlust, et kes saab ja kes läheb järgmisega. Muidugi saaksin ma seda teha ka metrooga, aga uhhh mulle ei meeldi metrood. Metroo kui tulema hakkab, siis mulle tuleb kohe silme ette Resident Evil, kus metroo saabus ja sealt hüppasid välja zombid ja su ära sõid 😀 😀 😀 EIII NAERA!
Igal juhul bussijaam on maja kõrval pm. ja saan nr 28 otse haigla kõrvale nii,et enam mugavam olla ei saa. Iseendal jääb üle ainult õigele bussile istuda ehk siis mis sõidaks õigeks suunas 😀 😀 😀 ma võin ju teada, mis bussi nr. kuhu läheb, aga kas ta õiges suunas ka läheb on omaette küsimus 😀 Tegelikult nii hull pole.

2016-10-16_19.13.04.jpgKorter ise on meie mõistes 2 toaline. Elutuba ja magamistuba, köök, wc ning vannituba koos vanniga. Voodi on supper-hüpper mugav ja eile ma reaalselt jäin 2-3 minutiga magama. Täna hommikul olid kell 7 luugid lahti ja surusin ennast uuesti magama ( ps me oleme teist 1h ajast maas).
Korter asub 3ndal korrusel ja sinna saamiseks lähevad imepisikesed keerdtrepid. Ma ütlen teile,et KA-s need puidust kitsad trepid on siinsete treppide kõrval köki möki!
Kõige keerulisem osa oligi tglt kohvri ülesse saamine kuna mahtus aind külg ees kohver ülesse. Mina aru ei saa kuidas need diivanid ja asjad siia ülesse saanud on ! Samas ma ei peagi arusaama.  Maksan üüri 700.- selle sees on internet ja muud maksud.
Mina olen korteriga väga rahul kuna tõesti väga soe ja mugav ja ilus ja söögi tegemise võimalus olemas !

Haigla…
Mida ma siin siis tegema üldse hakkan või tulin niisama reisima ja raha raiskama vahvleid süües.
Ütlen ausalt, et haigla kohta saan alles uue nädala lõpus kirjutada. Paberite järgi on mul ettenähtud nädalas 40h praktikat (muahaha loodan, et saan 10h päevi teha siis 3 päeva nädalas vaba, kuigi tglt vist tulevad 8h päevad) EMO-s 130h, opiblokis 30h ( loodan,et sellest lahti saan kuna ei taha sinna tglt 😦 ) 100h kiirabi ja 60h päästerühma ( need on need tüübid kui p**m plahvatab…oook tglt kui suurem avarii,pussitamine,tulistamine jne)
Mis keeles ma suhtlema hakkan?

 PRANTSUSE ! hahahaaa tglt ei.  Nad loodavad, et basic asju ma oskan küsida. Olgu ma võin ju küsida, et Qu’est qui ne va pas (kes ki nö va pa), AGA konks on sellest, et kui ta vastab mulle midagi siis ma aind naeratan ja noogutan ja ütlen ouioui  või siis pt. küsib,  et C’est serieux? ( se serjöö- kas mul on midagi tõsist? ja mina jälle naeratan ja ütlen oui oui, kuigi tglt tal pole midagi viga !!! või siis teine äärmus, et ütlen non, ne vous inquietez pas ( non, nö vuzänkietee pa- ei, ärge muretsege) ja tegelikult on tal näiteks infarkt
Igal juhul jah…Je ne me sens pas bien. ( zö nö mö san pa bjän-ma ei tunne ennast hästi) on tõenäoliselt kõige levinum lause mida kuulma hakkan. Tegelikult pole nii hull midagi. Mulle lubati, et ma saan inglis keelse juhendaja ning kõigele lisaks mu meelest siin KÕIK oskavad inglis keelt ja kui ma ütlen KÕIK siis nii ka on. Täna ostsin ühelt müüjalt mune, kes reaalselt mu meelest oli ühe jalaga hauas ja küsisin inglis keeles, et vabandust kas oskate inglise keelt ja see tädi hakkas sedasi vestlema ja kiitma kui head tema kanamunad on ning mida nad kõik söövad jne, et ma mõtlesin reaalslet wtf…vabandust, aga meie vene-eestlased elavad siin 40a ja ei oska mulle tere isegi öelda, aga siinsed tädid räägivad inglise keelt puhtalt kuna nad teavad kust raha tuleb ! Kõigele lisaks on Brüssel pm. Euroopa pealinn nii,et jahm.
Ma väga selle keele pärast ei muretse. Inglise keel mul ka roostes, aga tean, et varsti juba mõtlen selles kelles kuna mu aju aeglane ja tal läheb aega, et ennast ümberlülitada.
Igal juhul homme kell 7 pean platsis olema ja läheb lahti !!!
Hoidke pöialt !

Naljad faktid/mõtted tänasest:

* Käisin täna turul/laadal/ nende mõistes market, mis Brüsselis suuruselt 3-s ja alguses mõtlesin,et meeh miks need sõ**väelased siin on ja näe veel täisrelvastuses, et kas neil targemat pole teha pühapäeva varahommikul. Kõndisin edasi ja politseibuss, kus kuulivestide ja relvastuses politsei koos koertega…siis sain aru,et nad turvavad. Kohalikud ei pane neid tähele isegi, aga mina kui pisikesest Eestist tulnud vaatasin küll suu lahti neid. Ega siis palju ei julgenud vaadata ka, muidu viivad veel ära !
Igal juhul jah me oleme lugenud, et oht jms. aga kui siin seda reaalselt näed, siis saad alles aru kui tõsiselt sellesse siin suhtutakse.

* Sõitsin täna jänest 😦 Ma ei tahtnud tegelikult jänes olla ja ostsin pileti, aga ma ei leidnud kohta kuhu seda piletit toppida. Loogiliselt oleks pidanud olema väravad kuhu pilet panna, aga seda polnud. Terve sõiduaeg mõtlesin kuidas ma öö vanglas veedan…nali naljaks

* Me enamus oleme kuulnud pissivast poisist, aga minu esimene emotsioon tema juures oli,et meeeh ?!? selle pisikese kuju pärast nii palju kära ja müra.  Seal oli tohutult turiste ja meeletu mass selle kujukese ümber, aga ei mõistnud mina tema kuulsuse põhjust. jajaa ajalootaust mida iganes !

* Sa pead väga-väga loll olema eii…isegi padu loll leiab ülesse Belgia vahvlid ja šokolaadi poed kesklinnas. Ma ei saa aru miks see vahvel niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii hea peab olema 😦  Leppisin iseendaga kokku, et iga pühapäev võin vahvlit süüa !

* Market on tunduvalt odavam kui poes…aasta avastus eks?!?

* Nägin täna uhket kirikut, mille kellad lõid ja mõtlesin,et pühapäeval ikka käiakse kirkus ja sellepärast löövad ja astusin sisse kuna olin kindel, et turistidele lubatud… mõtle ennem Teele kui midagi teed ! Sa olid ainus, kes sisse astus ja kõik teised olid väljas…Seal kirikus oli lahtise kirstuga matused…Ma pole mitte kunagi nii kiirelt liigutanud kui seal.

* Hobune ajas mu täna alla ja see pole nali…

* Homme pean kindlasti ühistranspordi kaardi ära tegema kuna täna oligi kiosk kinni ja ühe otsa pilet maksab 2.50€ tahaks seigelda ja see läheks liiga kulukaks. Kuukaart on 50€ ja sõida nii palju kui jaksad !

* Kirjutada ma ei oska endiselt, et palun andke mulle andeks mu kirjavead !

20161016_120620
Otsisin täna haiglat ja kõndisin sellest majast mitu korda mööda kuna seal oli apteegi silt ja siis alles taipasin, et see ongi haigla !

* Politsei on igal tänaval ja neid on rohkem kui kodutuid, kes on ka igal pool oma koerte-lastega raha kerjamas 😦

* Ka on mu parasiitsõna 😦

* Miks Deila…välismaalased ei oska Teele öelda ja siin olen ma Deila

* Olen kõige-kõige kehvem endlikepi kasutaja for real

* Ma olen vanaks jäänud. Eelnevatel reisidel olen muretsenud ja närvitsenud, et kuhu minna, kuhu astuda ja issand mis siis saab kui ära eksin.Appi-appi
Nüüd ma lihtsalt kulgesin ja mõtlesin ja mis siis kui eksin, et küll ma leian kodutee. Uskumatu po**uism või selline zen olek ja oska öelda miks. Vb. ikka vanadus või iseenda usaldamine

Medal neile, kes selle postituse lõpuni jaksasid lugeda

Merci beaucoup  ( mersiii bokuu)
A demani ( a döman) !

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s