Day 1…

Uhh mõtlesin küll, et  tegelikult peaksin hoopis kirjutama nagu lubasin, et mida ma siin üldse teen, aga kirjutan hoopis juba muljetest.
Igal juhul…
Täna siis kell 5.30 oli äratus ja bussiga Tln, kus lennukiga Riiga ja sealt edasi Brüsselisse. Tartu-Riia bussi ajad ei sobinud mulle ja sellepärast selline natuke naljakas ümberistumine, aga kui oleksin bussipiletid otsa löönud, siis tegelikult hinnaliselt ei võitnud ma midagi erilist. Igal juhul pileteid ostes ma ei süvenenud eriti… Nägin küll, et hoiatus, et väga lühike ümberistumise aeg, aga mõtlesin see lennujaam nii pisi-pisi, et mis seal ikka…

photogrid_1476554219482
Tln-Riia-Brüssel

Süvenema asjasse hakkasin alles eile õhtul ja  avastasin, et  minu lennuk maandub 11.30 ja 11.50 lähevad ümberistumise lennuväravad kinni ehk siis…jahm.
Täna hommikul Tallinna lennujaamas olles mõtlesin küll, et see on võimatu, aga tegelikult mul jäi isegi aega üle, et ringi vaadata 😀 Kusjuures kui lennuk maandus 11.30 siis veel bussiga pidi sõitma lennujaama jne, aga ma ütlesin kohe, et tehtav! Ema see karjus, et ma rumal jään lennust maha 😀 Rohkem usku oma lastesse ! 😀
Kõige suurem miinus oli, et tegemist oli lennukiga, millel oli turbopropeller ehk siis see müra on lihtsalt õudne ja raputab ka ikka mõnuga. Tallinnas sai veel nalja, et pagasil oli 900g ülekaalu. Mõtlesin njaa tõstan šoksid välja ja küsisin kuhu need visata saan, siis vastati, et pange käsipagasisse, et seda ei kontrolli keegi kaalult 😀 😀 😀
Pagas lennul kahjuks lõhuti ära või õigemini kui pagas saabus oli ta läbimärg, kuigi õues paistis päike. Rahvas oli ikka väga vihane, aga keegi seletust ei andnud. Visati paberid näppu, et täitke ära kui tahate menetleda pagasi rikkumist, aga noh ma ei viitsinud sellega tegelda. Nüüd õhtul mõtlesin küll vana loll, sest kohver on ikka väga plekiline ja hõõrutud. Ei tea, mis neil seal juhtus, aga mis seal ikka.

2016-10-15_20-09-27
Bring it on !…oehhh see õudne pakkimine, aga sai tehtud ! Esialgu oli 8kg üle, aga lõpuks kõigest 900g

Lennujaama tuli korteriomanik vastu ja viis korterisse, mis asub Etterbeeki linnaosas ja Parc du Cinquantenaire pargi kõrval. Korter on väga kena ja mõnus ja otse pargi kõrval, mis on ikka väga-väga suur. Kuigi jah öeldi, et pimedas väga ei soovita seal jalutada. Olgu öeldud, et täna eksisin ma korteriuksest välja astudes KOHE ära 😀 😀 😀 nii nõmedad risti-rästi tänavad, aga leidsin kohe ka ülesse õnneks õige suuna.
Käisin ära poes, sest lennukitoit oli lihtsalt kohutav ja lennukitoitu süües ma reaalselt tundsin ,kuidas mind on röövitud, sest maksin selle eest 15€, aga see oli õudne…reaalselt.

PhotoGrid_1476555366202.jpg
Kirjelduses oli puuvilja salat ja mina ei tea, mis puuvilja see lõhe esindas, praeks pidi kanarind olema. Kana ise oli supper, aga kõik muu õudne ja justkui maeitea. Kook oli imehea!  Tean-tean, et ega need pardatoidud ei olegi mingi elamustoidud, aga vahest peab vinguma ka !

Ühesõnaga olingi söömata ja otsisin poe ülesse ja sain rabanduse. Ma teadsin küll, et siin on kallis, aga et niiiiiiiiii kallis johhadiii. Eestis mu nädala eelarve +/- 50€ kanti siis siin ma pakun, et alla 100€ ei saa mitte kuidagi hakkama ? Vb saab, aga noh…
Näiteks munad maksavad 3.50 ( eks ma homme annan teada, kas olid kulla maitselised), hakkliha 14€ kg, ostsin 3 kartulit ja maksid kokku 2€ :D, kiividel oli tüki hind ja tükk maksab 0.70€ jne.
Mu meelest ma ei ostnud mitte midagi üleliigset ja 2 poe arve kokku oli 70€… esimeses poes läks 30€ miskit ja teises 40€ ja kui nägin arvet mõtlesin küll wtf, et siin pole midagi nii kallist, aga njaaa. Ühesõnaga tuleb end harjutada ja närida võileiba ja teha sellised odavamaid sööke, kuigi jah odavad on siin näiteks mingid Poola makaronid…ja päris seda ma ka süüa ei tea..vingvingving, tglt pole hullu ja saab hakkama !
Homme on market ja siin need marketid ikka väga popid. Sa pead reaalselt pime ja kurt olema kui laatasid pühapäeval ülesse ei leia kuna need reaalselt iga nurga peal pühapäeviti ja uudishimust lähen vaatan, mis seal hinnaklass. Natuke kehva ka, et homme pühapäev kuna siis siin lind ka ei si*** . Lähen küll seiklema, aga enamus asjad siis kinni kuigi loodan, et saan homme kuukaardi ära teha ja esmaspäeval kell 7 pean haiglas olema ja läheb lahti see seiklus siin.

Ps! ja nii muuseas siin on päeval 15-20kraadi sooja veel 😛

20161015_182719
vaade aknast
20161015_175525
hmmm nii harjumatu, aga piim mis säilib 3kuud vabalt
2016-10-15_20-09-01
70€ läinud nagu niuhti

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s